5 dni w Małopolsce

Zielone szkoły w górach – Program “5 Dni w Małopolsce”

To jest przykład programu, który możemy dla Państwa zorganizować. Aby otrzymać program dostosowany do Waszych potrzeb, zapraszamy do wypełnienia ankiety, dzięki której przygotujemy dla państwa program i kosztorys!

Dzień pierwszy

Wyjazd z waszej miejscowości około godz. 8.00.

W drodze postój w Krakowie – zwiedzanie Starego Miasta. Trasa wycieczki prowadzi trasą królewską od Barbakanu przez Bramę Floriańską do Zamku na wzgórzu wawelskim, obejmuje zwiedzanie Kościoła Mariackiego, Sukiennic, Katedry na Wawelu, Smoczej Jamy. (Alternatywnie można wybrać inną trasę zwiedzania np. Dzielnica Kazimierz, trasa Młodej Polski czy Kraków średniowieczny).

Przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.

Wieczorem humorystyczny występ regionalny gawędziarzy zawojskich – świetna zabawa z góralskim folklorem.

Dzień drugi

Śniadanie.

Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego i skansenu. W ośrodku zgromadzono eksponaty dotyczące flory i fauny naszych terenów a także folkloru i ekologii. W skansenie, który obejmuje zespół domów pochodzących z początku naszego wieku, dzieci zobaczą jak wyglądało życie naszych przodków pod Babią Górą. Obiad.

Popołudniu wizyta w gospodarstwie eko-turystycznym Park Czarnego Daniela, gdzie poznać można zwyczaje saren, jeleni i danieli, a wspaniałym doświadczeniem jest karmienie zwierząt z ręki. Kolacja.

Wieczorem zajęcia rękodzieła – wykonywanie eko-zabawek (zwierzątek) z sianka ekologicznego.

Dzień trzeci

Śniadanie + prowiant na wycieczkę.

Całodzienna wycieczka autokarowa do Zakopanego. Wycieczka obejmuje spacer Doliną Kościeliską, wyjazd wyciągiem krzesełkowym na grzbiet Gubałówki, zjazd kolejką z Gubałówki, spacer Krupówkami, zwiedzanie cmentarza na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium na Krzeptówkach, oraz Wielkiej Krokwi. Po powrocie obiadokolacja.

Wieczorem zajęcia rękodzieła – lekcja malowania na szkle w technice konturowej.

Następnie dyskoteka oraz zabawa muzyczna „karaoke”.

Dzień czwarty

Śniadanie + prowiant na wycieczkę.

Całodzienna wycieczka turystyczna na Diablak. Wejście z Przełęczy Krowiarki szlakiem czerwonym na szczyt Babiej Góry – “Królowej Beskidów” – najwyższy Beskidzki szczyt. Ze szczytu podziwiamy panoramę Tatr, Pienin, Gorc i całego Beskidu Żywieckiego oraz jezioro orawskie. Zejście do Polany Markowe Szczawiny, gdzie mieści się schronisko oraz Muzeum Turystyki Górskiej. Po powrocie obiadokolacja.

Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Dzień piąty

Śniadanie + prowiant. Wyjazd.

W drodze postój w Wadowicach i Inwałdzie.  Wizyta w mieście rodzinnym Papieża Jana Pawła II, a następnie zwiedzanie świata w pigułce – czyli pobyt w parku miniatur, wśród najsłynniejszych budowli świata.

Koszt wycieczki

Koszt wycieczki od 380 zł od osoby przy minimum 50 uczestnikach płacących.

Ostateczna kwota zależna jest od terminu wycieczki, ilości i wieku uczestników.

Kwota ta obejmuje:

Kwota nie obejmuje:

Zapraszamy!

Powyższy program można modyfikować i wzbogacić o inne atrakcje – zapraszamy do zapoznania się z możliwościami. Jeżeli życzą sobie Państwo wycieczkę z innymi atrakcjami proszę wypełnić ANKIETĘ, która nie jest rezerwacją a ułatwi państwu orientację w kosztach proponowanego pobytu.

Wystarczy też wysłać sms o treści “wycieczka” na numer 606 972 192 a oddzwonimy do Państwa i udzielimy wszelkich informacji.