Dzień pierwszy
Wyjazd z Waszej miejscowości około godz. 9.00. Przyjazd do ośrodka. Zakwaterowanie.
Wycieczka na szczyt Mosornego Gronia, w drodze postój obok malowniczego wodospadu w dolinie Mosornego Potoku – jednego z większych w Beskidach. Obiadokolacja.
Wieczorem humorystyczny występ regionalny gawędziarzy zawojskich – pokaz strojów, nauka tańców i duża dawka humoru, a następnie zajęcia manualne – „beskidzkie anioły” – wykonywanie figurek z ciasta solnego.
Dzień drugi
Śniadanie + prowiant.
Całodzienna piesza wycieczka krajoznawczo – przyrodnicza na halę Krupową. Trasa wycieczki prowadzi przez polanę „Zimna Dziura”, Mosorny Groń, widokowy Cyl Hali śmietanowej oraz Rezerwat przyrody im. Klemensiewicza na Policy do schroniska na hali Krupowej. Obiadokolacja.
Wieczorem spotkanie z rzeźbiarzem – pogadanka na temat rzeźby w drewnie oraz zajęcia rękodzieła, malowanie rzeźbionych figurek ptaszków beskidzkich.
Następnie zabawa muzyczna karaoke – każdy może ujawnić swój talent wokalny.
Dzień trzeci
Śniadanie.
Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego i skansenu. Udział w zajęciach edukacji przyrodniczej i ekologicznej, a następnie zwiedzanie skansenu. Dzieci zobaczą i usłyszą jak wyglądało życie naszych przodków pod Babią Górą. Obiad.
Popołudniu wycieczka Ścieżką dydaktyczną „ W zgodzie z dekalogiem i naturą”, która ukazuje najciekawsze elementy przyrodnicze, ekologiczne i kulturowe przysiółka Przysłop. Są to m.in. warsztaty lokalnych twórców i rzemieślników, stare chaty, studnie i piwniczki, klasztor Karmelitów Bosych (a w nim kolektory słoneczne, pompy ciepła i kocioł na biomasę), elektrownia wiatrowa, oraz krajobraz górski z widokami na Pasmo Babiej Góry, Policy i Jałowca. Kolacja.
Wieczorem zajęcia rękodzieła – lekcja malowania na szkle w technice konturowej oraz dyskoteka.
Dzień czwarty
Śniadanie + prowiant.
Wycieczka turystyczna – Diablak. Wejście na Babią Górę – najwyższy szczyt Beskidów. Trasa z Przełęczy Krowiarki szlakiem czerwonym na szczyt Babiej Góry – “Królowej Beskidów”Ze szczytu podziwiamy panoramę Tatr, Pienin, Gorc i całego Beskidu Żywieckiego oraz jezioro orawskie. Zejście do Polany Markowe Szczawiny. Na polanie Markowe Szczawiny mieści się schronisko im. Zapałowicza oraz Muzeum Turystyki Górskiej. Obiadokolacja.
Wieczorem spotkanie z pszczelarzem – pogadanka, pokaz wykonywania pierniczków oraz indywidualna praca z ciastem piernikowym – wypiekanie własnoręcznie wykonanych zwierzątek, domków itp.
Następnie ognisko z pieczeniem kiełbasek.
Dzień piąty
Śniadanie + prowiant. Wyjazd.
W drodze postój w gospodarstwie eko-turystycznym Park Czarnego Daniela, gdzie poznać można zwyczaje saren, jeleni i danieli, a wspaniałym doświadczeniem jest karmienie zwierząt z ręki.
Koszt wycieczki
Koszt wycieczki od 350 zł od osoby przy minimum 50 uczestnikach płacących.
Ostateczna kwota zależna jest od terminu wycieczki, ilości i wieku uczestników.
Kwota ta obejmuje:
- zakwaterowanie,
- całodzienne wyżywienie, ( śniadanie, obiad, kolacja)
- opiekę przewodnika
- zajęcia rękodzieła
Kwota nie obejmuje:
- kosztów transportu,
- kosztów biletów wstępów ok. 35 zł od osoby
Zapraszamy!
Powyższy program można modyfikować i wzbogacić o inne atrakcje – zapraszamy do zapoznania się z możliwościami.
Jeżeli życzą sobie Państwo wycieczkę z innymi atrakcjami proszę wypełnić ANKIETĘ, która nie jest rezerwacją a ułatwi państwu orientację w kosztach proponowanego pobytu.
Wystarczy też wysłać sms o treści “wycieczka” na numer 606 972 192
a oddzwonimy do Państwa i udzielimy wszelkich informacji.